Blogi - Trennis kuuleme! Spordiprillid, millega kuuled ka.

Blogi

Trennis kuuleme! Spordiprillid, millega kuuled ka.

07.05.2021

Korraliku kvaliteediga telefonikõnedest ja elutruust muusikaelamusest on saanud iseenesestmõistetavused, mis võiksid sinuga kaasas käia igal pool. Ka trennis. Bose sporditooted teevad selle võimalikuks.

 

Kui oled üks nendest, kellele ei meeldi katta kõrvu massiivsete klappidega või tunned end ahistatuna, kui kõrvasiseseid klappe kuulmeavasse surud, siis võivad Bose uutest audio päikeseprillidest saada sinu parimad trennikaaslased. Bose Tempo audioprillid on alternatiiviks ka nn vabalt kõrvas istuvatele nööpklappidele, sest heli jõuab kandjani prillisangadesse peidetud kõlaritest. Kõige krooniks on turvalisus – kui pole midagi kuulmeavas, on oht kukkudes kõrva vigastada tunduvalt tagasihoidlikum.

 

Eest vaates paistavad Tempod välja nagu spordiprillid ikka ja istuvad peas sama hästi nagu need, mis loodud jooksjatele, ratturitele, matkajatele ja kõikidele teistele, kel meeldib veeta vaba aega väljas. Tempod taluvad higistamist ja jäävad ellu ka vihmas, millest annab tunnistust IPX4 niiskuskindlus. Raamid on kõrgema klassi plastikust ja ostes tulevad kaasa mustad polariseeritud peegelklaasid (12% VLT, 99% UVA/B), läbi mille näeb hästi ka pilves ilmaga, kui vaja näiteks rattasõidul silmi putukate eest kaitsta. Värvivalikus on ka oranže ja siniseid klaase, mille võib eraldi juurde osta. Et prill hästi paigal püsiks, on karbis kolme erineva suurusega silikoonist ninapadjad. Neid vahetades leiab hõlpsalt hästi istuva kombinatsiooni.

 

Audioprillide olulisim osa on aga heli. See on suurepärane, kuid jõuab kõrvadesse pisut teisiti kui kõrvaklappidest, sest heliallikas pole mitte kõrva peal ega sees, vaid prillisangades. Viimane ei tähenda kindlasti seda, et sul midagi kuulmaata jääks ja kuna heli on suunatud prillisangast otse kõrva poole, kuuleb hästi nii muusikat, kui telefonikõnesid ka tänavamüras. Selge kõne jõuab ka selleni, kes Tempode kandjale helistab. Hoolt selle eest kannab spetsiaalne mikrofonide süsteem, mis su jutu selgelt kuuldavaks teeb. Üks asi veel, mis prillides parasjagu mängib, on kuulda väga lähedal seisjale, kuid mitte teisele poole tänavat.

 

Prillide servani täis laadimine võtab umbes tunni ja päras seda jagub akut umbes kaheksaks tunniks, millest piisab ka padusportlasele.

 

Jaan Kirsipuu: Bose Tempodes saad teha tempot

Mind üllatas väga sound’i kvaliteet ja see, et samas kuuled, mis su ümber liikluses toimub. Ideaalne kombo neile, kel meeldib sportides muusikat või mida iganes kuulata, sest nende prillidega on see ohutu. Ees istuvad väga hästi ja mis rattasporti puutub, siis ma ei näe ainsatki takistust, miks Bose Tempodes ei peaks saama tempot teha. Just ohutuse mõttes soovitan.

 

 

   ...