BLOGI - Bose pani klappidesse uutmoodi ruumilise heli. Suurema kui majja mahub!

BLOGI

Bose pani klappidesse uutmoodi ruumilise heli. Suurema kui majja mahub!

15.11.2023

Värsked QuietComfort Ultra klapid loovad meeletult avara helipildi ja on saundi poolest Bose parimad. Mürasummutuses neil vastast pole!

Sellega, et isegi lennukis suhteliselt müravabalt muusikat saab kuulata, oleme viimase kümnekonna aastaga harjunud. Aktiivse mürasummutusega mudeleid pakuvad kaugelt rohkem kui kolm tootjat. Aga olgu kohe öeldud, Bose on seekord oma seatud lati taas ületanud – verivärskeid QC Ultraid hindab hetkel maailma parimateks mürasummutajateks suurem osa eksperte.

 

Klappide disain on täiesti uus. Need on saanud pehmesse polstrisse peidetud alumiiniumist peakaare ja kõrvapatjade haaratsid. Täiustatud hingede konstruktsioon võimaldab klappe kiiresti kokku voltida veel väiksemasse kaitseümbrisesse ja siva reisikotti heita. Tugeva olekuga ja ülimalt kvaliteetsetest materjalidest teekaaslased kaaluvad vaid 254 grammi. Nii et kerge kanda peas ja kotis!

 

Kõrvadest kaugemale –  Immersive Audio

 

Kõige suurema uuendusena tutvustab Bose uutes klappides oma lähenemist ruumilisele helile. Immersive Audio viib su kaugemale eriefektidega trikitamisest, luues pööraselt avara ja mitmekihilise helimaailma, sageli laiema kui majja mahub.

 

Kui oled kunagi kandnud 3D-prille, siis esimest korda Immersive Audiot sisse lülitades tabab sind sarnane jahmatus. Kui liigutad pead mingi konkreetse heli suunas ja see ei vupsa su kõrva eest kaugemale, vaid püsib täpselt seal, kus seda kuulsid.

 

Melomaanile! Bose insenerid pole istunud kuid ja kuid töölaudade taga, et saaksid kuulata löömafilmide välke ja pauke sama ägedalt kui kinos. Hakkama saavad muidugi ka sellega, kuid QC Ultrad on loodud esmajoones rikastama sinu muusikalisi eelistusi. Mõnesid meeletult ägedalt, teisi vähem. QC Ultrad on 100 protsenti musaklapid ja seni kõige parema heliga, mille Bose müravabadesse pannud. Kui sa pole kuulnud Bosedest piisavalt bassi? Pane QC Ultrad pähe ja proovi uuesti!

 

Ruumilist heli võid kasutada kahel erineval režiimil. Liikuva või paigal püsiva helipildiga või siis üldse mitte. Eriti siis, kui vajad 24-tunnist akuaega, mida QC Ultrad mõõduka helitugevuse juures pakuvad. Pidevalt sisse lülitatud Immersive Audio kahandab aku kestvust 18 tunnile, kuid nii meeletuks ohverduseks on valmis enamik kõrvu.

 

Nutikad ja kohandatavad

 

Immersiivsetele uudistele lisaks on QC Ultratel üks uus ja tundlik funktsioon ActiveSense ehk automaatne mürasummutus, mille käivitab ootamatult vali heliümbrus. See juhtub siis, kui naaber sikutab käima teispool hekki muruniiduki, või juhul, kui jalutad õhtuvaikuses, kõrvades Eesti Eso podcast, ja keegi oinas otsustab mõni samm eemal ilutulestikku proovida. Kindlasti on mõnus ka see, et saade seiskub, kui klapid peast võtad ja läheb edasi, kui tagasi paned.

 

QC Ultra juhtimine on mugav ja erinevaid müra summutamise ning helirežiime saab äpis timmida nõrkemisi. Marjaks kulub ära kindlasti ka ekvalaiser. Kõnekvaliteet on suurtel Ultratel lihtsalt imeline. Panid tähele – suurtel Ultratel? Jah, sest olemas on ka väiksemad.

 

Uued kõrvasisesed – QuietComfort Ultra Earbuds

 

Kujult on QC Ultra Earbudsid väga sarnased vaid aasta tootmises olnud Bose QC Earbuds II mudeliga, kui jätta märkamata uus metalne viimistlus ja kõrva asetatavate membraanide täiendused, mis parandavad kandmismugavust ja lisaks aktiivsele mürasummutusele ka füüsilist helibarjääri.

 

Kui välimuselt paistabki disain enam-vähem eelmistega sarnane, siis muudatused korpuse sees lubavad öelda, et Bose pole oma varasemat mudelit niisama värskemaks võõbanud. Ka QC Ultrate väiksematest vendadest leiab Immersive Audio

 

Uued Ultra Earbudsid on säilitanud varasema mudeli tunnustatud helikvaliteedi. Mängivad rikkalike kõrgete ja täidlaste bassidega, kuid veelgi särtsakamalt.

 

Proovi uusi QuietComfort Ultra klappe oma kõrvaga Bose edasimüüjate juures! Kohe saad osta e-poest.

 

 

Bose Ultra seeria pakub vaid tippkvaliteeti

 

Ultra sarja hakkab Bose koondama oma kõige paremaid mudeleid. Hetkel leiab sealt kõrvaklapid QuietComfort Ultra ja QuietComfort Ultra Earbuds ning ribakõlari Smart Ultra Soundbar. Kõik kolm edastavad Immersive Audio ruumilist heli.

 

   ...