BLOGI - Uued Bose QuietComfort Earbudsid summutavad kõik peale briljantse heli.

BLOGI

Uued Bose QuietComfort Earbudsid summutavad kõik peale briljantse heli.

01.06.2021

Lennunduses hinnatud müra summutamise tehnoloogia leiab nüüd ka nööpkõrvaklappidest.

Bose on teinud üksteisest eraldi mitmeid juhtmevabu kõrvasiseseid ja mürasummutavaid klappe. Viimaseid juba 1980ndate lõpust, kui kompanii akustikud esimestena maailmas elektroonilise mürabarjääri lennunduse kõrvaklappidesse panid. Nüüd ongi see 40-aastane kogemus peidetud nii kompaktsesse vormi kui kõrvasisesed nööpklapid. Ja peab ütlema, kohutavalt hästi. QC Earbudsides on tervikuks liidetud juhtmevabadus ja aktiivne mürasummutus ning toodud mõlemad tehnoloogias kuulmekilele lähemale, kui kunagi varem. Tulemuseks on puhas helialamus nii vaiksel metsateel kui tipptunnil lärmi uppuval peatänaval.

 

Kuidas kõrvas välja näevad?

Nagu ikka, välimuse üle võib vaielda lõputult. Kindlasti on neid, kes ütlevad, et näed QC Earbudsides välja nagu millenniumiaegne ärimees, kel pea küljes maailma esimene Bluetooth 1.0 handsfree. QC Earbudsid paistavadki ehk välimuselt konkurentidest veidi kogukamad, kuid kõrvas istuvad nagu valatult. Lausa nii hästi, et võid neis ette võtta ükskõik kui tormaka treeningu või esitada maanteeservas hoogsa hiphopi kava.

Milles saladus? Klappidel on uudsed StayHear Maxi silikoonotsikud, mille ülesanne on tagada nende kõrvas püsimine ka kõige aktiivsema tegevuse käigus. Samas hoolitseb otsiku pehme membraan selle eest, et üleliigne müra kõrva ei satuks. Seda passiivset mürasummutust täiendab omakorda Bose aktiivne mürasummutus, mis lisab vaikust veelgi. Kuna maailmas on palju erineva anatoomilise ehitusega kõrvu, siis leiab komplektist kolm erinevat otsikut, mille hulgast tuleb lihtsalt võtta enda jaoks see sobiv ja kui vaja, siis kummalegi poole pead erineva suurusega. See tehtud, võib maratonile minna ka vihmas – IPX4 astme niiskuskindlus kaitseb elektroonikat nii higi kui vee eest.

 

Saund on Bose.

Paljud eksperdid tunnistavad, et tänu oma klassi parimale mürasummutusele, loovad QC Earbudsid põhieelduse segamatuks muusikaelamuseks – vaikuse. See ongi saladus, miks bass püsib täpne ja mahlakas erinevate helitugevuste juures ning keskmisi sagedusi eelistav helipilt on nii rikkalik, et laulusõnad otsekui voolavad su mõlemasse kõrva, luues koljusügavuses täiusliku stereo. Kindlasti on maailmas dünaamikalt erksamaid klappe, kuid just võimekas mürasummutus on see, mis asja Bose kasuks keerab.

Kuid kõrvaklapid pole tänapäeval ju vaid muusika kuulamiseks. QC Earbudside koostöö telefoniga on ladus. Mitmest mikrofonist koosnev lahendus, teeb su jutu kuuldavaks ka siis, kui seisad ralliraja ääres ja Tänak – Järveoja, gaas põhjas, mööduvad. Muide, mürasummutuse astet võid muuta kõne ajal.

Bose uued QC Earbudsid on kõikjal hästi toime tulevad, säravat helielamust pakkuvad igapäeva kaaslased. Juhul, kui kõrvasisese klapi mõte kohe kuidagi ei passi, on heaks alternatiiviks sama funktsionaalsust ja lennunduses ära proovitud tõhusat mürasummutust pakkuvad Bose suured kõrvaklapid HP 700 ja QC 35 II.

 

Uusi QuietComfort Earbuds klappe saad osta nii ametliku maaletooja e-poest www.tedra.ee kui ka volitatud Bose edasimüüjate juurest.

 

 

Bose QC Earbuds

- Aku kestvus koos karbi akupangaga 18 tundi

- Suurepärane aktiivne mürasummutus

- Väga mugavad, kolm erineva mõõduga kõrvaotsikut

- Selged telefonikõned

- Head trenniklapid

- Värvid must ja valge (soapstone)

 

   ...