BLOGI - Bose esimene Dolby Atmos soundbar ajab kõrvad kikki

BLOGI

Bose esimene Dolby Atmos soundbar ajab kõrvad kikki

16.03.2022

Uus Bose Smart Soundbar 900 on ülihea heli ja mitmekülgsete võimalustega Dolby Atmos soundbar, mis toob su tuppa detailitäpsuse ja maitsekalt minimalistliku disaini.

 

Uus Bose näeb välja äärmiselt elegantne. Pealmine külg klaasist, ees ja külgedel kanga asemel metallvõre, mida on kindlasti lihtsam puhastada. Eriti siis, kui valik langeb valget värvi mudeli kasuks. Ka seadme juhtimiseks kaasa pandud pult on priima disainiga, kompaktne ja mitte nii väga plastmassi meenutav

Oi, kuidas mängib!

 

Boset tuntakse helikvaliteedi poolest ja Smart Soundbar 900 ei valmista selles osas pettumust. Ei muusika kuulamisel, teleka või filmide vaatamisel. Soliidsesse kesta peidetud 9 kõlarit, neist kaks suunatud lakke, töötavad nagu kellavärk, tekitades tuppa helimulli, kus oled otsemeelelahutuse keskel. Dolby Atmos voogab seal sinu kõrvadesse mitte ainult eest või tagant, vasakult või paremalt, vaid vahel ka otse pea või näiteks ekraani kohalt. Seda muidugi ainult siis, kui nii audiosisu kui ka seda edastavad seadmed toetavad Dolby Atmos vormingut. Smart Soundbar 900 seda teeb.

 

Aga isegi juhul, kui vaatad filmi, kus pole kõssugi ei Dolbyst ega Atmosest, on Bosel sinu jaoks väike salaplaan. TrueSpace tehnoloogia abil upitab Smart Soundbar 900 helilt avaramaks ka kassahitid, mis vändatud ammu enne seda, kui Dolby Atmos kümnekonna aasta eest kinodesse jõudis.

 

Enne esimest kuulamist

 

Kalibreerimine ehk häälestamine käib iga ruumilist heli edastava süsteemi püsti paneku juurde. Bose uue soundbar’i puhul muudab selle lihtsaks spetsiaalne ADAPTiQ ruumikorrektsiooni funktsioon. Et kõlar oma toas korralikult paukuma saada, tuleb pea külge kinnitada spetsiaalne mikrofon (kompletis kaasas) ja sellega testhelisid „kuulata“ toa nendes kohtades, kus harilikult telekat vaatad. Kentsaka tegevuse tulemuseks on optimeeritud täppisheli, mida kõrvaga uurides unustad ruttu, et äsja, veider vigur pea küljes, ringi tatsasid. Kalibreerimisel on abiks äpp, mis ütleb sulle täpselt, mida tegema pead.

 

Rohkem muusikat igasse tuppa

 

Kui majapidamises juhtub olema juba mõni Bose Simple Sync toega nutikõlar, saad panna selle soundbar’iga sünkroonis mängima ja laiendada nii kuulamisala. Tänu wifi, Bluetooth, Chromecasti, Apple AirPlay 2 ja Spotify Connecti ühilduvusele sõbrustab Smart Soundbar 900 probleemivabalt enamike nutiseadmetega ja voogedastuse kõlarisse suunamine sujub valutult.

 

Kui kodus on 50“ või suurem teler ja selle all võiks särada soundbar, mis näeb välja etem kui ükski teine ning paisata välja tipptasemel heli, siis uus Bose Smart Soundbar 900 on suurepärane ost. Täiendades viimast veel Bose bassimooduli ja tagakõlaritega, võib aga hakata juba müüma kodukinopileteid.

 

Pane Smart Soundbar 900 võimekus proovile Bose edasimüüjate juures või osta kohe Bose e-poest.

 

   ...