BLOGI - Bose laulatas analoogheli digitaalsega

BLOGI

Bose laulatas analoogheli digitaalsega

08.11.2022

Kui naudid nii vanakooli analoogheli kui ka moodsa voogedastuse kuulamist, siis uus Bose Music võimendi mängib mõlemat.

Mida rohkem erinevaid helikandjaid ja formaate, seda raskem on leida üht head aparaati, mis tuleks toime nende kõigiga. Bose tegi just sellise, et saaksid ebaõiglaselt kaua panipaigas vedelenud vinüülid, kassetid ja laserplaadid tolmust puhtaks lüüa ja elada taas läbi noorpõlve kuulamiskogemust. Või seisavad su vanematekodus stereokõlarid, mida isa taevani kiidab, aga kuhugi ühendada pole? Too aga ära! Bose annab talle neile elu ja paneb erakordse pauguga mängima vanu klassikuid ja moodsat sisu, mida striimid praegu telefonis.

Ühendub kaabliga, üle õhu ja läbi WiFi

Bose uus võimendi toidab passiivseid kõlareid võimsusega 125 vatti kanali kohta. Kuna ühendada saad kaks kõlaripaari, annab see võimaluse varustada lisaks toale muusikaga näiteks terrassi, garaaži või sauna eesruumi. Bose pakub võimu taha oma valikust ilmastikukindlaid 251 kõlareid ja süvistatavaid 791 kõlareid. Mõlemad sobivad uue võimendiga laitmatult. Aga see pole veel kõik! Kui kodus juba olemas mõni Simple Sync toega Bose Smart Home kõlar, saab sellegi kampa võtta ja kuulata muusikat n-ö kõikidest torudest.

Ühenduvad kõik vanakooli seadmed, millel küljes RCA-väljund. Pane aga kaabliga vinüülimängija, kassetikas või CD-dekk võimendile sappa ja kuula. NB! Vinüülimängija võib vajada eraldi eelvõimendit. Kui uut plaadimasinat lähed poodi valima, vaata ka neid, kus eelvõimendi juba sisse ehitatud.

 

Digitaalset audiot võtab Bose Music võimendi nutiseadmest või arvutist vastu kas Wi-Fi, Bluetoothi, Apple AirPlay 2 või Chromecasti kaudu. Olemas on ka Spotify striimingu tugi.

 

Omaette kuulamiseks ühendub võimendi valitud Bose juhtmevabade kõrvaklappidega.

 

Eest minimalistlik, tagant külluslik

 

Elegantse karastatud klaasist pealispinnaga võimendi esiküljelt leiab vaid ühe nupu, mis aitab luua kiiresti Bluetooth ühendust. Ülejäänud seadme juhtimine toimub Bose Music äpis.  Ka helitugevust ja kõrgeid ning madalaid saad reguleerida otse telefonis. Grupeerida kõlareid ja juhtida Spotify või TuneIn veebiraadiote striimimist, käivitada sekundiga muusika esitlusnimekirju.

 

Esipaneeliga võrreldes märksa mitmekesisem on aga võimendi tagakülg, kus peale RCA-sisendi leiab sama tüübi väljundi, optilise sisendi, kuhu mugav ühendada näiteks telekat ja kaks arvutivõrgu porti. Kui lisavõimsust vaja, siis ka 3,5 mm bassikõlari väljundi Bose Bass Module mudelite jaoks. Kõigele lisaks ka eelseadistuse valikud varem mainitud Bose passiivkõlarite jaoks.

 

Bose Music võimendi saab armsaks neile, kelle jaoks pole analooghelile analoogi ja kuulavad samas sedagi, mida pakub moodne digimaailm.

Proovi oma kõrvaga Bose edasimüüjate juures või osta kohe e-poest.

 

 

   ...