BLOGI - Millest alustada koju kvaliteetse heliimpeeriumi loomist?

BLOGI

Millest alustada koju kvaliteetse heliimpeeriumi loomist?

09.02.2021

Bose nutikõlarid moodustavad musterpere, kus kõik seadmed suhtlevad omavahel ladusalt, kuid saavad hästi hakkama ka iseseisvalt. Just seetõttu võid ükskõik millise neist võtta kodu hõlmava Bose ökosüsteemi esimeseks nurgakiviks.

Bose Smart Home kõlarite hulka kuuluvad kaks soundbar’i ja kolm erinevat nutikõlarit, mida saab üksteisega wifi võrgus suhtlema pannes kasutada ühtse tervikuna, kogu elamist katva multiruum-helisüsteemina. Mida see annab? Seda, et erinevatesse tubadesse laiali paigutatud kõlarid mängivad sünkroonis sama laulu, raadiosaadet või podcast’i. Nii ei lähe ükski silp su kõrvast mööda, kui liigud parasjagu köögist sauna, peos suupistevaagen või võtad suuremaid tantsupoognaid korruselt teisele. Samas saab kõiki kasutada ka eraldi või grupeerida mängima koos kas korruste või erinevate tsoonide kaupa.

 

Paraja kõlari leiad Smart Home valikust igasuguse suurusega tuppa ja niiskuskindla Portable Home Speakeri võid kaasa rabada ka rannapeole paadisillal. Kogu kaadervärki on väga lihtne kontrollida ja juhtida Bose Music äpi abil, mängivad nad siis ansamblina või soolotavad omaette. Toetatud on Spotify, Deezer ja TuneIn keskkonnad, kust mõnus kuulata uusi ja vanu hitte, oma playlist’e või maailma ägedamaid raadiojaamu. Kuigi otsest Apple Musicu tuge pole, ei maksa mäkirahval kurvastada – AirPlay 2 ühenduvus hoolitseb selle eest, et sisu näiteks iPhone'ist ja iPadist kõlarisse jõuaks. Chromecasti austajatele jäävad tööriistadeks seekord wifi, Bluetooth ​​ja Spotify Connect.


Soundbar’id, mis aitavad järele nii suuri kui väikseid telereid

 

Ühelegi filmile pole loodud heliriba mõttega, et seda peaks kuulama sedavõrd nadide kõlaritega, nagu tehases telerisse pannakse. Tõetruuks ja võimsaks aitab teleriheli teha ikka soundbar. Bose Smart Home kõlariperes on kaks erineva võimsusega isendit – Smart Soundbar 300 ja Soundbar 700, mille mahlakust võib soovi korral kasvatada bassikõlaritega Bass Module 500 ja 700. Varem või hiljem see soov tekib.

 

Kui kompaktne Smart Soundbar 300 on rohkem laste- ja magamistoa seade, mis tuleb hea meelega nädalavahetuseks kaasa ka maakoju, siis Soundbar 700 täidab erakordse heliga ka hallimõõtu elutoa, kalibreerides end ise, et tagada kadudeta heliedastus just konkreetses ruumis.

 

Mõlemad soundbar’id ühenduvad wifi võrku, tundes seal kohe ära nendega sobituvad Bose seadmed, ka osad kõrvaklapid. Soundbar 700 sappa saab lisaks pista ka võrgukaabli. Teleriga suhtlemiseks on optilise kaabli võimalus või HDMI ARC port, mis lubab soundbar’i helitugevust juhtida ka teleri puldiga. Nagu varem öeldud, toimetavad soundbar’id osavalt ka multiruum-helisüsteemis ja neile bassimoodulite ning surround kõlarite lisamine on juhtmevaba.

 

Muusika igasse tuppa ja aiapeole

 

Kui vaja lihtsat nutikõlarit, mis kokkamise ajal tüütult lõugavale õhupuhastile koha kätte näitab või aitab semudega maha pidada hommikutundidesse ulatuva juutuubidisko, siis sellega saab hakkama ka väiksem Home Speaker 300, mis paiskab heli 360o laiali, et muusika jõuaks igasse toanurka. Oma lemmikute kuulamiseks on peale wifi ja Bluetooth ühenduse ka vanakooli 3,5 mm AUX sisend ehk pulga auk. Suurem ja võimsam Home Speaker 500 pakub lisaks stereoheli ja tillukest LCD ekraani, kuhu kuvatakse infot esitaja jms kohta.

 

Kuna mõlemad Home Speaker nutikõlarid vajavad mängimiseks ka kodust vooluvõrku, siis randa neid kaasa ei võta, aga selleks on Bosel oma „sang“ – vastupidava ja veekindla disainiga kaasaskantav Portable Home Speaker. Päris tuukriraadioga just tegu pole, kuid vihmasel jaanipäeval terrassiserval mängib kõlar südilt ja akut jagub kuni 12 tunniks.

 

Nutipere pea on Bose Music äpp

 

Bose Smart Home kõlarite seadistamine ja juhtimine õnnestub suurepäraselt ka tehnikakaugel inimesel tänu äpile, mis toob käeulatusse kamaluga sätteid ja kõik olulisemad voogedastusteenused. Et suures peres on maitseid palju, võib iga pereliige teha oma telefoni isikliku Bose kasutajaprofiili ja siis tantsivad kõlarid selle pilli järgi, kes neid parasjagu kasutab.

 

Omavahel kokku sobivad Bose nutikõlarid annavad suurepärase võimaluse moodustada erinevaid kooslusi. Rahakoti rõõmuks võid neid osta ka ükshaaval ja rajada koju tasapisi just nii suure heliimpeeriumi, mida valitseda suudad.

 

Proovi nutikõlareid Bose edasimüüjate juures või osta kohe Bose e-poest.

 

   ...